niedziela, 5 marca 2017

Święcenia diakonatu w Kościele Starokatolickim w Rzeczypospolitej Polskiej

Po raz pierwszy od 2015 r. w Kościele Starokatolickim w Rzeczypospolitej Polskiej miały miejsce święcenia diakonatu.
Sam fakt, że wyświęconych zostanie jednocześnie dwóch kleryków Kościoła - Waldemar Maj oraz Piotr Janowski, uczyniło tą uroczystość wyjątkową.
Zdjęcie użytkownika Kościół Starokatolicki w Rzeczypospolitej Polskiej.

W dniu dzisiejszym o godz. 12:00 rozpoczęły się oficjalne uroczystości święceń diakonatu, poprzedzone wcześniejszą Liturgią Godzin. Msza Św. wraz z udzieleniem święceń diakonatu dwóm klerykom była mszą koncelebrowaną a przewodniczył jej J.E. ks. bp Wojciech Kolm, biskup pomocniczy Kościoła Starokatolickiego oraz wieloletni proboszcz parafii starokatolickiej w Wojcieszowie - wśród duchownych znaleźli się m.in. ks. Artur Miłański, rektor Seminarium Duchownego Kościoła Starokatolickiego oraz Zwierzchnik Kościoła, J.E. ks. biskup - elekt, Artur Wieciński. Na uroczystości święceń zgromadzili się rodziny, przyjaciele oraz sympatycy Kościoła.